Lekkoatleci z Gminy Raszków z Medalami Mistrzostw Polski

09 marca 2021

2021-03-09

Czterech sportowców z Gminy Raszków: Marcin Karolewski, Kuba Chmielarz, Kacper Cegła i Kacper Zimniak osiąga bardzo dobre wyniki w startach lekkoatletycznych na ogólnopolskich imprezach w swoich kategoriach wiekowych. Start w Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w lutym w Toruniu przyniósł złoty medal dla Marcina Karolewskiego oraz brązowe medale dla pozostałych biegaczy.

Start na Halowych Mistrzostwach Polski poprzedził zorganizowany pod koniec stycznia Lekkoatletyczny Miting w Toruniu, w którym znakomicie zaprezentowali się sportowcy z Gminy Raszków. Rekordem Polski w kategorii U20 zakończył się bieg Marcina Karolewskiego na dystansie 300m. Występ Marcina śmiało można określić jako światowy. Nie tylko pobił halowy rekord Polski w kategorii U20 w biegu na 300m, ale zrobił to aż o ponad pół sekundy, dodatkowo jego czas 33.68s jest obecnie piątym wynikiem w kategorii U20 na listach światowych. Świetnie w biegu na 600m spisał się także Kuba Chmielarz, który również uzyskał najlepszy wynik w historii ostrowskiego klubu pod dachem na tym dystansie 1.21.12, poprawiając jednocześnie rekord życiowy o sekundę. Rewelacyjnie spisali się również sprinterzy klubu. Kacper Cegła dystans 60m w kategorii U18 przebiegł w czasie 7.13s. Jeszcze lepiej spisał się w biegu na 200m, gdzie również ustanowił życiowy rezultat 22.44s. Jest to obecnie 3 wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Swój rekord życiowy na dystansie 300m uzyskał również Kacper Zimniak 36.84s.

Dobrze przygotowani zawodnicy z Gminy Raszków, którzy na co dzień trenują w ostrowskim klubie, wspaniale spisali się również na Halowych Mistrzostwach Polski w kategoriach U18 i U20 w Toruniu w dniach 12-14 lutego 2021 roku.

Złoty medal wywalczył Marcin Karolewski na  dystansie 200m w kategorii U20 – 21.51s. Dzięki świetnym występom w hali został powołany do kadry narodowej. Jego czas jest drugim w historii ostrowskiego klubu w hali wynikiem na dystansie 200m.

Brązowy Medal zdobył Jakub Chmielarz na dystansie 800m w kategorii U20, który pokonał go w czasie 1.53.35.W biegu finałowym poprawił rekord życiowy aż o półtorej sekundy i tym samym ustanowił halowy rekord Ostrowa na dystansie 800m. Brązowy medal wywalczył również Kacper Cegła na dystansie 200m w kategorii U18  z wynikiem 22.56s, poprawiając swój rekord życiowy o 70 setnych sekundy.

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu okazały się szczęśliwe również dla Kacpra Cegły i Kacpra Zimniaka. Zespół sztafety  MIX 4x400m U18, w którym startowali zawodnicy z Gminy Raszków, zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy sukcesów. Trzymamy kciuki za rozwój kariery sportowej naszych lekkoatletów.