Udane starty Tobiasza Pawlaka w torowych Mistrzostwa Polski

27 października 2020

Aktualności

2020-10-27

Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym odbyły się w dniach 20-23 października w Pruszkowie. Zawody podzielone były na cztery dni rywalizacji, podczas których zostali wyłonieni Mistrzowie Polski w różnych konkurencjach. Wspaniałą formą na zawodach zaprezentował Tobiasz Pawlak z Raszkowa.

Pierwszy dzień wraz z kolegami z drużyny (Mazowsze Serce Polski) Tobiasz wystartował w wyścigu drużynowym na dystansie 4000 m. Podczas eliminacji uzyskali najlepszy czas - 4:10,156 i ze sporym zapasem awansowali do finału. W finałowym biegu pokonali drużynę CCC Developement Team, osiągając z kolegami z drużyny (Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Daniel Staniszewski) drużynowe Mistrzostwo Polski na dystansie 4000 m na rok 2020.

W trzecim dniu zawodów Tobiasz Pawlak wziął udział w wyścigu punktowym na dystansie 40 km (160 rund). Konkurencja ta polega na zdobyciu jak największej ilości punktów, a taka możliwości istnieje co 10 okrążenie, gdzie można zdobyć odpowiednio 5, 3, 2 i 1 punkt lub poprzez nadrobienie okrążenia nad rywalami + 20 punktów. Kolarz z Raszkowa ukończył ten wyścig na 3 miejscu, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawodnik stanął na podium wśród swoich kolegów z klubu.

Starty w drugim i czwartym dniu zawodów przyniosły Tobiaszowi odpowiednio:

Wyścig Eliminacyjny - 5 miejsce

Wyścig Omnium (wielobój) - 6 miejsce

Tobiasz ze swoją drużyną zdobył w sumie na tych mistrzostwach aż 11 medali. Jest bardzo miła niespodzianka, ponieważ ostatni raz na torze jeździł w roku 2017, a na tych mistrzostwach wystąpił bez specjalnych przygotowań.