Szymon Potasznik z wizytą w Ratuszu

08 listopada 2021

2021-11-08

Sezon 2021 był bardzo udany dla Szymona Potasznika, kolarza zamieszkałego w Gminie Raszków. Medale zdobywane na szosie i torze świadczą o wszechstronności i dużym talencie naszego kolarza. W listopadzie zawodnik odwiedził Burmistrza Gminy i Miasta Raszków Jacka Bartczaka.

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji, które burmistrz przekazał Szymonowi. Docenił jego talent, ciężką pracę oraz niesamowitą determinację w dążeniu do celu. To już drugie spotkanie w tym roku. Tym razem kolarz podzielił się sukcesami, które przyniosły mu starty w drugiej połowie sezonu.

Zawodnik z Gminy Raszków bardzo dobrze zaprezentował się na rozegranym w sierpniu Międzynarodowym Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej dla kolarzy do lat 23, rozegranym w okolicach Zamościa. Niezwykle udany dla Szymona był pierwszy etap, który wygrał z 14 osobowej ucieczki, 10 sekund przed peletonem. Wyścig miał 130km. Zwycięstwo dało mu nie tylko 1 miejsce na etapie, ale także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu oraz tytuł Mistrza Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Etap 3 i 4 przyniósł odpowiednio 5 i 4 miejsce, po trudnym finiszu z peletonu. Ostatni - 5 etap - to finisz z dużego peletonu w bardzo trudnych warunkach zakończony drugim miejscem.

W dniach 17-22 sierpnia na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym na drewnianej arenie Omnisport w Apeldoorn w Holandii, Szymon Potasznik wziął udział w 3 konkurencjach. W wyścigu scratch zajął 5 miejsce, ocierając się o medal, choć do ostatniej prostej liczył się w walce o zwycięstwo. Zmagania zakończył na 5 miejscu w Europie.

W madisonie, w parze z Radosławem Lewandowskim zajął 9 miejsce w stawce 16 wyselekcjonowanych zespołów. Choć głównym startem Szymona miało być omnium, niestety skończył je na 14 miejscu. Był to 3z rzędustartnaszego kolarza na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, z czego jesteśmy bardzo dumni.

We wrześniu na torze w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Polski Elity na torze. Szymon Potasznik w parze z Radkiem Frątczakiem w madisonie zajęli 2 miejsce, przegrywając tylko z mistrzem Europy elity w omnium i tegorocznym olimpijczykiem.

W rozegranym scratchu zajął 4 miejsce, przegrywając medal o niecałą długość roweru, będąc na 5 w wyścigu eliminacyjnym.

Sezon Szymona zakończył październikowy wyścig w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem na Mistrzostwach Polski par i drużyn. W parze z Radkiem Frątczakiem zajęli 2 miejsce w kategorii młodzieżowej tracąc 3 sekundy do złota na dystansie 29 km. Rezultat ten przełożył się także na 3 miejsce w elicie. Ten udany start przyniósł więc kolejne dwa medale dla naszego kolarza - srebro w młodzieżowcach i brąz w elicie.