Szkoła Podstawowa Raszków najlepsza w Wielkopolsce !

12 maja 2022

Aktualności

2022-05-12
28 kwietnia w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w aerobiku. Dziewczęta z klas 7-8 zajęły 2 miejsce i zostały wicemistrzyniami Wielkopolski Szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobrze spisała się też grupa młodsza, która wywalczyła 1 miejsce i Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii Igrzyska Dzieci!

Skład tanecznej drużyny wicemistrzyń:

Klasa 8b – Martyna Sójka, Ewelina Ziętek, Matylda Jańczak, Agata Dwornikowska, Monika Kasałka

Klasa – 7b – Blanka Kołodziej, Klaudia Klaudia

Klasa – 7c – Wiktoria Kantek, Trzeciak Julia

W czasie mistrzostw cudowną niespodziankę sprawiły dziewczęta rocznik 2009 i młodsze –  wywalczyły 1 miejsce i Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii Igrzyska Dzieci !

Skład mistrzowskiej drużyny:

Klasa 7c – Oliwia Uciechowska, Dominika Janicka, Sofiia Chernomor, Weronika Suplicka, Klaudia Trzeciak

Klasa 7b – Julia Bizan

Klasa 7e – Adrianna Twardowska, Nikola Domagała.

Klasa 5b – Wiktoria Gościniak, Wiktoria Marciszewska, Katarzyna Czajka

Klasa 4c – Zofia Cieślak

Zespoły na mistrzostwa przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Adam Dutkowski we współpracy z panią Iloną Klimek.

Zawodniczki z Raszkowa okazały się także najlepsze w punktacji medalowej mistrzostw. Tylko Szkoła Podstwowa Raszków zdobyła tak wysokie miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.