SP Raszków wśród najlepszych szkół w powiecie i województwie.

05 października 2022

Aktualności

2022-10-05

We wrześniu podsumowano szkolny rok sportowy 2021-2022. Szkoła Podstawowa w Raszkowie okazała się najlepsza w Powiecie Ostrowskim, osiągnęła również najlepsze w historii miejsce w Wielkopolsce.

Na szczeblu powiatowym raszkowska szkoła wygrała w dwóch kategoriach: klas 6 i młodszych oraz klas 7-8.  Dobre przygotowanie zawodników potwierdziła klasyfikacja wojewódzka, w której  Szkoła Podstawowa w Raszkowie wypadła znakomicie. W klasyfikacji Igrzysk Dzieci - czyli klas 6 i młodszych - uczniowie raszkowskiej szkoły zajęli 8 miejsce na 372 sklasyfikowane szkoły, a w punktacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej - czyli klas 7-8 – nasza szkoła zajęła 2 miejsce na 373 sklasyfikowane szkoły. Jest to najlepsze miejsce w historii szkoły.

Podczas podsumowania roku w Poznaniu  dyrektor Damian Juszczak wraz nauczycielami wychowania fizycznego Sławomirem Krawczykiem oraz Adamem Dutkowskim odebrali puchar i nagrodę dla raszkowskiej szkoły.

Adam Dutkowski wraz ze Zdzisławem Machowskim sekretarzem Ostrowskiego SZS odebrali także nagrodę dla Powiatu Ostrowskiego za zajęcie drugiego miejsca w Wielkopolsce wśród powiatów w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zajęcia tak wysokiego miejsca w tej klasyfikacji właśnie przyczyniła się nasza szkoła.