Szkoła w Raszkowie najlepsza w Wielkopolsce!!!

16 maja 2023

Aktualności

2023-05-16

Siedem medali Mistrzostw Wielkopolski Szkół w formach tanecznych dla uczennic Szkoły Podstawowej w Raszkowie. Nasze dziewczęta spisując się znakomiciw zdobyły w Pleszewie 3 złote, 3 srebrne medale i 1 medal brązowy.

27.04.2023 w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w formach tanecznych. Pierwszy raz w historii Mistrzostw zawody odbyły się w formie rywalizacji w 3 konkurencjach. Zwycięzcą została szkoła która zdobyła najwięcej punktów we wszystkich tańcach. Różnorodne konkurencje (aerobik, taniec z elementami Cha-Chy i cheerleading) wymagały od zespołów ogromnej wszechstronności. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7-8 czyli Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz klasy 6 i młodsze - Igrzyska Dzieci.

Zespoły w obydwu kategoriach przygotowali Adam Dutkowski i Ilona Mańkowska, która była także autorką wszystkich choreografii.

W kategorii IGRZYSKA DZIECI (klas 6 i młodszych)

pierwszy zespół SP Raszków został Mistrzyniami Wielkopolski w cheerleadingu a drugi zespół zajął 8 miejsce.

Występy:

Pierwszy zespół:

Radość po zdobyciu złotego medalu:

Drugi zespół:

W aerobiku dziewczęta wywalczyły brązowy medal.

W tańcu z elementami Cha-Chy raszkowianki zajęły 5 miejsce.

W głównej, drużynowej punktacji form tanecznych SP Raszków zajęła 2 miejsce w Wielkopolsce!

W kategorii IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

uczennice klas 8 naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne zajmując 1 miejsce w tańcu z elementami Cha-Chy.

Radość po zdobyciu złotego medalu

W aerobiku zdobyły srebrny medal.

Drugi zespół SP Raszków w cheerleadingu zajął 2 miejsce, a pierwszy 5 miejsce.

W punktacji ogólnej Mistrzostw Wielkopolski Szkół w formach tanecznych dziewczęta z SP Raszków zostały Mistrzyniami Wielkopolski!

Zdobyte medale efekt wieloletniej pracy. Dziewczęta klas 8 to poza jedną, uczennice klasy sportowej prowadzonej przez A. Dutkowskiego. Od 4 klasy poza innymi dyscyplinami uczyły się tańca. W tych 5 latach zdobyły w tańcu aż 4 tytuły Mistrzyń Wielkopolski – pomimo długiej przerwy spowodowanej pandemią. Poza tańcem biegają na orientację, grają w unihokeja, siatkówkę, biegają przełaje i uprawiają wiele innych sportów. Nie było szkolnej uroczystości, w której nie występowały.

Dziewczęta z klas 6 i młodszych to grupa dziewcząt od klasy 1 do 6. Organizacyjnie ciężki do poskładania zespół bo każda z dziewcząt ma inny zakres umiejętności, talentu, wieku no i najważniejsze - nie miały lekcji razem co powodowało, że spotykały się na treningach po lekcjach lub po południu. Ale efekt pracy był znakomity.

Więcej zdjęć, filmów oraz relację z zawodów można znaleźć na facebookowej stronie: