Cztery medale Mistrzostw Wielkopolski Szkół dla uczniów SP Raszków

Nagrodzeni na podium
20 czerwca 2023

Na początku czerwca w Kaszczorze odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół w biegach na orientację. Znakomicie na zawodach spisali się w nim uczniowie i absolwenci SP Raszków.

Wychowankowie Adama Dutkowskiego zdobyli w sumie sześć medali. Cztery zdobyli uczniowie SP Raszków, a dwa absolwenci naszej raszkowskiej szkoły.

Złoty medal indywidualnie zdobył Patryk Chmura w kategorii klas 7-8.

Reprezentantki SP Raszków w kategorii klas 7-8, zostały Mistrzyniami Wielkopolski w kategorii drużynowej szkół. Dziewczyny z tego zespołu indywidualnie zajęły następujące miejsca:

4 Anna Waśko

5 Oliwia Uciechowska

6 Klaudia Trzeciak

9 Sofiia Chernomor

W punktacji drużynowej szkół w kategorii chłopców klas 7-8 drużyna SP Raszków zajęła 2 miejsce. W zespole chłopców klas 7-8 byli: Patryk Chmura, Wiktor Niśkiewicz, Igor Jańczak.

W kategorii klas 6 i młodszych znakomicie pobiegła Wiktoria Gościniak, która wywalczyła 2 miejsce wśród dziewcząt.

Zespół dziewcząt w składzie Wiktoria Gościniak, Patrycja Zielińska, Zofia Cieślak, Maja Stefańska. po zaciętej walce zajął 5 miejsce, przegrywając medal o niecałe 20 sekund.

W kategorii chłopców zespół z naszej szkoły uplasował się tuż za podium zajmując 4 miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że aż dwóch chłopców z tego zespołu to uczniowie klasy czwartej.

Skład zespołu chłopców:

Kacper Gościniak, Krystian Gwóźdź, Cezary Drygas, Franciszek Fórmański.

W kategorii szkół średnich znakomicie wystartowali absolwenci SP Raszków, aktualni uczniowie ZST w Ostrowie Wielkopolskim.

Indywidualnie 2 miejsce zajął Jan Król, a zw punktacji drużynowej zajęli 1 miejsce zostając Mistrzami Wielkopolski.

Skład zespołu: Michał Szczęsny, Jan Król, Paweł Wdowczyk, Kacper Bzik.

Wszyscy zawodnicy, poza jednym uczniem z 8 klasy, to wychowankowie UKS Arkady Raszków.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników.