Zwiedzający mogą obejrzeć oryginalne eksponaty sprzed lat - samodzielnie, bądź z pomocą questu czyli interaktywnej gry edukacyjnej, którą otrzymają do rozwiązania.
EtnoMuzeum to około 300 pamiątek po dawnych czasach: dawne urządzenia do prania, sprzęty gospodarskie, sprzęty związane z hodowlą zwierząt, urządzenia do przetwarzania warzyw, narzędzia stolarskie i szewskie, sprzęty związane z produkcją chleba, kołowrotki, żelazka, pojemniki na żywność, tkaniny ozdobne i wreszcie wyposażenie kuchni. W Muzeum można znaleźć takie perełki, jak np. żelazko z kominem, dawne termofory, skrzynie posagowe (jedna przybyła na nasz teren wraz z przesiedleńcami zza Bugu) czy "piesek" do butów. Większość z eksponatów pochodzi z I połowy XX wieku - celem EtnoMuzeum jest ich zachowanie a w szczególności zaprezentowanie młodemu pokoleniu, które najczęściej z takimi przedmiotami nie miało nigdy styczności. Funkcjonuje także dodatkowa sala z eksponatami z czasów PRL.
Projekt "Rozwinięcie działalności EtnoMuzeum w Starej Oborze" dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030. Projekt realizuje Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance.