Program w wykonaniu grupy dziecięcej oparty został na grach, zabawach i tańcach na podstawie archiwalnych nagrań oraz dostępnych publikacji: Kolberga, Sobieskich, Lisakowskiego i innych. Ukazuje prawdę subregionalną wielkopolskiej wsi, wolnego czasu spędzanego przez dzieci na łąkach i polach. W celu odzwierciedlania czasów minionych, dzieci prezentują folklor w tradycyjnych strojach z okolic Raszkowa odtworzonych w zeszłym roku na podstawie starych zdjęć i konsultacji muzealnych.
Folklor taneczny grupy młodzieżowej oparty jest na podstawie tych samych zbiorów muzycznych co dziecięcy, jednakże dostosowany do wieku wykonawców zawiera tradycyjne subregionalne tańce: wiwaty, przodki, okrągłe, ale także tyrolinki, lendry i szocze. Wykonywany jest przez młodych artystów w tradycyjnych strojach odtworzonych dwa lata temu przez regionalistów oraz muzealników. Nadzór merytoryczny nad przygotowaniem choreografii sprawował regionalista Piotr Kulka.
Oba układy taneczne zostały przygotowane w ostatnich miesiącach w ramach projektu "Dudy wielkopolskie inspiracją do podtrzymywania lokalnej tożsamości kulturowej", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Zdjęcia: Albin Bednarczyk, Irena Jarmuszczak