AKTUALNOŚCI Drukuj

Marceli Pera z Raszkowa na podium Mistrzostw Europy

19 lipca 2024

To już kolejny sukces w ostatnich tygodniach raszkowskiego sportowca na międzynarodowej arenie. Marceli Pera z Raszkowa, kolarz KTK Kalisz, na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców zdobył brązowy medal w kolarskim wieloboju.

Mistrzostwa Europy w kategoriach U-19 i U-23 odbyły się na torze w niemieckim Cottbus. Marceli Pera znalazł się w składzie drużyny, która zajęła piąte miejsce w wyścigu zespołowym na dochodzenie. Największy sukces odnotował jednak indywidualnie, startując w kolarskim wieloboju, czyli w Omnium. Zawodnik znakomicie rozpoczął udział w tej konkurencji, wygrywając scratch i zdobywając 40 punktów do klasyfikacji generalnej. W kolejnych konkurencjach zdołał utrzymać medalową pozycję. W wyścigu tempowym zajął piąte miejsce (32 pkt.), w wyścigu eliminacyjnym był 10 (22 pkt.), a w finałowym wyścigu punktowym uzbierał zajął 11 miejsce (12 pkt.). Suma zdobytych punktów dała mu trzecią lokatę (106 pkt.) i brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii juniorów.