Sukcesy naszych OSP

03 października 2024

W niedzielę, 29 września 2024r. w miejscowości Boników odbyły się XIV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło 27 drużyn (zwycięscy z poszczególnych gmin powiatu, a także obrońcy tytułu z 2022 roku)

. Naszą gminę reprezentowały następujące sekcje: OSP Przybysławice w kategorii A (drużyny męskie OSP), OSP Drogosław w kategorii C ( drużyny żeńskie), OSP Przybysławice w kategorii As (seniorzy), OSP Jaskółki w kategorii Cs (seniorki).

6. OSP Boników - 189,35 pkt.

Poszczególne sekcje reprezentujące nasza gminę zajęły wysokie miejsca w stawce zawodów. OSP Przybysławice w najważniejszej kategorii A zdobyli 1 miejsce i tym samym zostali mistrzami powiatu ostrowskiego. Dziewczyny OSP Drogosław zajęły 3 miejsce w sekcji C, natomiast seniorki z OSP Jaskółki wywalczyły 2 miejsce w kategorii Cs, a seniorzy OSP Przybysławice uplasowali się na 6 pozycji w swojej kategorii.

Dzięki zajęciu czołowych miejsc nasza Gmina uplasowała się na II pozycji rankingu gmin w powiecie ostrowskim.

Autor: Mateusz Pluta