Kolejne kolarskie zwycięstwa

17 października 2024

W ubiegły piątek zawodnicy Szkółki Kolarskiej Koryta-Korytnica uczestniczyli w wyścigu Szukamy Następców Olimpijczyków. Wyścig rozgrywany był na wymagających terenach Ośrodka Rekreacyjnego-Sportowego Szwacin k.Godziesz.

W rywalizacji wzięły udział najlepsze szkółki kolarskie południowej Wielkopolski. Na starcie stanęło aż 17 podopiecznych trenera Piotr Lisa, którzy reprezentowali Szkółkę w 7 kategoriach. Młodzi zawodnicy ponownie pokazali klasę i kończyli wyścig w czołówce.

Swoje pierwsze zwycięstwa odniosła Anna Lis, która zwyciężyła w kategorii II klas oraz Julia Wąsala, która była najlepsza w III klasach, w tej samej kategorii Martyna Ginter zajęła 5 miejsce.

Na podium wyścigu w kategorii IV klas stanął Mieszko Słomiany, który przez trzy rundy odpierał ataki swojego rywala i wywalczył upragnione 3 miejsce. Na tym samym stopniu podium stanęła Magdalena Gałęska w klasach VI, Hanna Bodylska wywalczyła 8 miejsce a Karolina Nowak – miejsce 10.

Najmłodsi chłopcy w II klasach zajęli miejsce w czołowej dziesiątce, Stanisław Mikołajczyk zajął 7 miejsce a Wojciech Sobczak 9 miejsce.

Najliczniejsza reprezentacja Szkółki pojawiła się w wyścigu klas VI chłopców, bo do rywalizacji przystąpiło aż siedmiu zawodników. W tym wyścigu do podium zabrakło niewiele Bartoszowi Lisowi, który zajął 4 miejsce. Na kolejnych bardzo dobrych miejscach znaleźli się Remigiusz Tasarek 5 miejsce, Wojciech Ginter 6 miejsce, Bartosz Rybak 7 miejsce i Mateusz Wąsala 8 miejsce. Pozostali zawodnicy w tej kategorii - Antoni Mikołajczyk zajął 13 miejsce a Tomasz Pomieciński uplasował się na miejscu 15.

W klasach VII wśród chłopców Szkółka miała jednego reprezentanta - Mateusza Hadrycha, który zajął 7 miejsce.

Trener Piotr Lis, tak podsumował start swoich podopiecznych:

Cieszą mnie kolejne udane starty zawodników. Nie chodzi tylko o wyniki, które osiągają, ale widzę jak przekładają umiejętności, które zdobywają na treningu oraz jak wykorzystują moje wskazówki podczas wyścigu. Bardzo fajnie radzi sobie najmłodsza grupa dziewczyn i chłopców, dla których jest to głównie zabawa, ale kiedy stają na starcie widać u nich skupienie i duże zaangażowanie.

Starsza grupa jest już bardziej doświadczona i mimo krótkiego stażu treningowego kolarze mają za sobą wiele wyścigów i meldują się w czołówce. Aż 5 chłopców w kategorii klas VI mieliśmy w czołowej dziesiątce, co pokazuje siłę tej ekipy. Budujące jest to, że oni nie poprzestają na tym i wymagają od siebie jeszcze więcej. Fajne debiuty na wyścigu zaliczyli Karolina z Tomkiem oraz Mateusz Hadrych. Wierzę, że wkrótce będą zajmować jeszcze wyższe miejsca.
Jestem także bardzo zadowolony z postawy zawodników Szkółki, którzy podczas startów w różnych kategoriach wiekowych wspierali się wzajemnie i dopingowali na trasie. Widać, że powoli tworzy się fajna, zgrana drużyna.

Autor: Ilona Szczucka