Chór Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie śpiewa od 1 września 1993 r. przy M-GOK w Raszkowie. Kontynuuje piękne tradycje śpiewacze naszych przodków. Powstał 13 listopada 1899 r. Początkowo był chórem męskim, a od 1911 r. jest zespołem mieszanym. Chór należy do PZCHIO w Ostrowie Wielkopolskim i bierze udział w przeglądach pieśni chóralnej. Towarzystwo Śpiewu organizuje okolicznościowe i kolędowe koncerty. Chór koncertował w wielu miejscach na terenie Polski oraz Europy. W 2001 r. śpiewał podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie przed Papieżem Janem Pawłem II, a także podczas Mszy św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie w 2003r. transmitowanej w Programie 1 Polskiego Radia. W 2004 r. chór nagrał płytę z muzyką sakralną „Tobie śpiewam, Panie", a w 2015 r. kolejną - „Jak za dawnych lat”, na której znajdują się polskie pieśni i piosenki ludowe oraz popularne standardy muzyki rozrywkowej w opracowaniu chóralnym. Chór od 2005 r. jest organizatorem Raszkowskich Spotkań Muzycznych. Chór swoim śpiewem uświetnia wiele uroczystości o charakterze patriotycznym, religijnym i okolicznościowym. Dyrygentem chóru jest Adam Szczuraszek, prezesem Alicja Duczmal. Podczas spotkań chór zaprezentował utwory:
1. Polka Lubelska - Mieczysław Krzyński
2. Powiadają, żem jest ładna - Mieczysław Krzyński
3. Kukułeczka - muz. Tadeusz Sygietyński
4. To i Hola muz. Tadeusz Sygietyński
5. W mojem ogródecku - Tadeusz Szeligowski
Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie" powstał w Poznaniu w1962 roku i działa w strukturach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Współpracuje również z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kultywuje tradycje muzyczno-wokalne swego regionu - Wielkopolski (tańce i przyśpiewki szamotulskie, biskupiańskie, z Dąbrówki Wlkp., Bambrów - mieszkańców dawnych wsi miasta Poznania), a także prezentuje tańce i przyśpiewki z dwunastu regionów naszego kraju. Liczba koncertów zespołu jest imponująca pond 5 tys., zarówno w kraju jak i podczas 126 podróży zagranicznych na 5 kontynentach w 66 państwach świata. Obrazowo okrążył 6 razy kulę ziemską. Stąd wielomilionowa publiczność, nagrania telewizyjne, radiowe, kaseta wideo z folklorem Wielkopolski pt. „Wiwatem po Wielkopolsce" liczne płyty DVD. Za działalność artystyczną Zespół otrzymał Miano Mecenasa Kultury Ludowej w Polsce, nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, honorowy dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za upowszechnianie kultury polskiej za granicą, medal Towarzystwa „Polonii", honorową odznakę za zasługi dla województwa wielkopolskiego, nagrodę miasta i województwa poznańskiego oraz liczne nagrody i wyróżnienia w przeglądach i festiwalach krajowych i zagranicznych. W 2005 roku otrzymał NAGRODĘ IM. OSKARA KOLBERGA „ZA ZASŁUGI DLA KULTURY LUDOWEJ", a w 2010 roku nagrodę główną „ŁOWICKI PASIAK". Kierownikiem zespołu jest Piotr Kulka, kierownikiem artystycznym i choreografem Leszek Rembowski, kierownikiem muzycznym Stanisław Herbik. W Raszkowie zespół wykonał przyśpiewki i tańce z różnych regionów naszego kraju
1. W gościńcu – zabawa biskupian
2. Zalycoł mi się – przyśpiewki zachodniej Wielkopolski
3. Tańce i przyśpiewki łowickie
4. Tańce i przyśpiewki górali Beskidu Śląskiego
5. Oj siano, siano - tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich
6. Krakowiak narodowy
Artyści zachwycili raszkowską publiczność, która nagrodziła chórzystów i tancerzy gromkimi brawami. Obecny na uroczystości burmistrz Jacek Bartczak podziękował organizatorom i przybyłym gościom za dostarczenie pięknych wrażeń oraz przekazał gościom na pamiątkę pobytu w naszym mieście foldery Gminy i Miasta Raszków.