DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD
PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH
ROZŚWIETLAMY POLSKĘ
Nazwa projektu: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w Gminie i Mieście Raszków
Dofinansowanie: 1.015.488,00 zł
Całkowita wartość inwestycji: 1.269.360,00 zł
Opis zadania:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja istniejącego na terenie Gminy i Miasta Raszków oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych, polegająca na wymianie 950 szt. opraw nieenergooszczędnych na nowe oprawy typu LED. Technologia oświetlenia LED charakteryzuje się niższym zużyciem energii w porównaniu do oświetlenia tradycyjnego, co pozwoli na znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Efektem modernizacji infrastruktury oświetleniowej oprócz obniżenia kosztów energii elektrycznej będzie dłuższa eksploatacja źródeł światła, optymalizacja intensywności oświetlenia, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, podniesienie standardów zdrowotnych redukując tzw. zanieczyszczenia świetlne. Planowana inwestycja ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska, redukcję emisji CO2. Okres trwałości inwestycji wynosić będzie 5 lat.
Gmina i Miasto Raszków pozyskała środki finansowe
na gminne linie komunikacyjne w 2024 roku.
Burmistrz Gminy i Miasta Raszków zawarł umowę z Wojewodą Wielkopolskim na udzielenie dopłaty, dzięki której Gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, na utrzymanie 3 linii komunikacyjnych w 2024 roku. Pozyskana kwota dotacji dla Gminy wynosi: 234 192,00 zł.
Celem projektu jest poprawa komunikacji w obrębie Gminy Raszków. Trasy regularnych linii przewozów autobusowych dostosowane zostały do potrzeb mieszkańców.
Środki z Funduszu przeznaczone są na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, tak by mieszkańcy przede wszystkim z mniejszych miejscowości, mogli swobodnie dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.
Gmina i Miasto Raszków pozyskała środki finansowe
na gminne linie komunikacyjne w 2023 roku.
Burmistrz Gminy i Miasta Raszków zawarł umowę z Wojewodą Wielkopolskim na udzielenie dopłaty, dzięki której Gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, na utrzymanie 3 linii komunikacyjnych w 2023 roku. Pozyskana kwota dotacji dla Gminy wynosi: 204 648,00 zł.
Celem projektu jest poprawa komunikacji w obrębie Gminy Raszków. Trasy regularnych linii przewozów autobusowych dostosowane zostały do potrzeb mieszkańców.
Środki z Funduszu przeznaczone są na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, tak by mieszkańcy przede wszystkim z mniejszych miejscowości, mogli swobodnie dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD
PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH
RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
1.Rozbudowa zbiornika wodnego "Kąpielka" w Pogrzybowie
2. Budowa na terenie gminy Raszków 4 przyszkolnych boisk sportowych o nawierzchni z trawy syntetycznej w miejscowościach Janków Zaleśny, Jaskółki, Ligota oraz Grudzielec
3. Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Radłowie w rejonie ul. Krotoszyńskiej, od ul. Osiedle Robotnicze do ul. Lamkowej
4. Przebudowa części pomieszczeń budynku w SP w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie w zakresie rozwiązań funkcjonalnych i zabezpieczeń pożarowych
5. Przebudowa i rozbudowa świetlicy w Ligocie
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Nazwa projektu: Przebudowa drogi gminnej 782599P w m. Przybysławice, Pogrzybów w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego oraz kanału deszczowego
Kwota dofinansowania: 1 300 493,92
Całkowita wartość inwestycji: 1 979 599,84
Termin realizacji zadania: sierpień-grudzień 2021 r.
Opis zadania:
W ramach realizacji zadania nastąpi przebudowa drogi gminnej nr 782599P w zakresie dotyczącym wykonania: nawierzchni bitumicznej, prawostronnego pobocza z kruszywa łamanego, ciągu pieszo-rowerowego po stronie lewej, chodnika (strona lewa i prawa - koniec trasy), zjazdów indywidualnych z betonowej kostki brukowej, oznakowania poziomego i pionowego, sieci kanalizacji deszczowej z rur PP Ø300-500mm dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych (z ich zrzutem do odbiornika rowu melioracyjnego w km 1+075) oraz sieci kanalizacji deszczowej zakończonej wylotem betonowym wraz z umocnieniem dna i skarp rowu narzutem kamiennym gr. 30cm na geowłókninie na długości 5,0m poniżej wylotu. Na przebudowanym odcinku drogi zlikwidowane zostaną istniejące rowy przydrożne, a w ich miejsce przewidziano przejęcie wód opadowych poprzez wpusty deszczowe. Istniejące kolektory kanalizacji deszczowej włączane zostaną do projektowanej sieci kanalizacji deszczowej oraz istniejącego rowu przydrożnego drogi gminnej zlokalizowanej na dz. 194/4 i 204. W celu zachowania ciągłości ruchu pieszych i rowerzystów w km 0+149,26, 0+192,58 oraz 0+788,09 wykonane zostaną przejścia dla pieszych. Projektuje się również niezbędne oznakowanie pionowe i poziome. W km 0+038,60 (strona lewa) oraz w km 0+764,40 (strona lewa) zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe, które uzupełnione zostaną o niezbędne oznakowanie pionowe i poziome.
Zestawienie parametrów technicznych:
- długość przebudowanego odcinka: 950,00m
- kategoria drogi: gminna, klasa drogi: D, kategoria ruchu: KR2,
- szerokość jezdni: 5,0m, szerokość pasa ruchu 2,50m,
- szerokość ciągu pieszo-rowerowego: 3,0m,
- szerokość chodnika: 2,0m,
- szerokość poboczy: 0,75m,
- odwodnienie: powierzchniowo do istniejącej oraz projektowanej kanalizacji deszczowej.